HABERLER

Isovolta CERAPREG – yenilikçi yüksek sıcaklık malzemesi piyasada devrim yaratıyor.

Güçlü Gelişme Potansiyeline Sahip Geleceğin Endüstrileri için CERAPREG

Yüksek sıcaklıklara dayanırken hafif de kalabilen yenilikçi bir malzeme, birçok endüstride ihtiyaç duyulan bir unsurdur. Piyasada mevcut bulunan malzemeler pahalıdır, müşterilerin karmaşık ve özel taleplerini ise ancak nadir durumlarda karşılarlar. Havacılık ve uzay endüstrilerinin yanı sıra elektro-mobilite benzeri diğer tüm endüstriler de bir yandan sıcaklığa dayanıklı, diğer yandan ağırlığı optimize edilmiş yenilikçi malzeme arayışı içindeler.

Piyasada Devrim Yaratan CERAPREG

Elektrik yalıtım malzemeleri, teknik levhalar ve kompozit malzemelerin uluslararası lider üreticisi ISOVOLTA Group, yüksek performanslı silikat-seramik karışımı CERAPREG'i piyasaya sürerek çeşitli endüstrilerde büyük yeniliklere olanak tanıyan eşsiz bir malzeme sunmaktadır. CERAPREG havacılık, uzay, savunma ve elektro-mobilitede gerçek bir oyun değiştirici olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu malzeme, piyasada bulunan rakip ürünleri geride bırakan geniş bir özellik yelpazesi ile dikkat çekmektedir. Bunlar sırasıyla:

Dayanıklılık: Silikat ve seramikten üretilen yenilikçi malzeme, 900°C mekanik yüke dayanabilir; sıcaklık değişimine karşı dayanıklıdır ve yarı sünektir. Bu sıcaklık aralığında CERAPREG, belirli uygulamalarda INCONEL ve titanyumun yerini almayı hedeflemektedir.

Yük taşıma kapasitesi: Sırlama işlemi sonucunda gözenekli malzeme sadece hava geçirmez hale gelmekle kalmaz, aynı zamanda termal ve mekanik olarak stabil kalır. Isısal ve elektriksel yalıtkan olarak işlev görür.

Özelleştirilebilme: Malzeme, müşteri isterlerine bağlı olarak, rulo halinde (prepreg) temin edilebilir ya da tasarıma uygun olarak üretilebilir.

Şekil alma özelliği: Talep üzerine malzeme, malzeme özelliklerinin kaybı olmadan herhangi bir üç boyutlu şekle sokulabilir. Pul pul dökülme riski yoktur.

Ağırlıktan tasarruf: Yeni malzemenin mevcut seramik olmayan seçeneklere göre ağırlıkta %40'a varan tasarruf sağlaması mümkündür.

Raf ömrü: CERAPREG düşük maliyetle depolanabilir. Depolama için özel bir termal ortam gerekli değildir.

Serbest ticaret: CERAPREG Uluslararası Silah Ticaret Yönetmeliği'ne (ITAR) tabi değildir, bu nedenle ihracat ve yeniden ihracat sorunsuzdur.

Cazip fiyat: CERAPREG, yüksek sıcaklık malzemesi olarak pazarın en yüksek gereksinimlerini karşılar ve performansta olduğu kadar fiyatta da rakipsizdir.

Havacılık, Uzay ve Elektro-mobilite için Yeni Fırsatlar

Güvenilir ısı yalıtımı ve önemli ölçüde ağırlık azaltma gerektiren her yerde, CERAPREG belirgin bir avantaj sağlıyor. Dronlar için egzoz boruları veya tahrik sistemleri için ısı kalkanları, tam da bu malzemenin sağladığı avantajlara uygun uygulamalar. Otomotiv endüstrisinde de egzoz sistemlerinin veya akülerin performansını artırma konusunda zorluklarla karşılaşılıyor. Aynı şekilde, silahlanma ve uzay sektörlerinde de CERAPREG, bileşenler ve kompozit parçalar için tamamen yeni fırsatlar sunuyor. Havacılık endüstrisi, pek çok diğer uygulamanın yanı sıra türbin yapımında da CERAPREG'in birçok avantajını kullanabilir.

Bilgi ve Birikime Duyarlı Endüstriler

Özellikle kurum içi araştırma ve geliştirme çalışmalarına hakimiyet, teknolojiye dair bilgi ve birikim, süreçleri ve verileri kontrol etme yeteneği, CERAPREG'in kullanımında önemli argümanlardır. Bu malzemenin iyi işlenebilirliği, hem tasarımın hem de yapı özelliklerinin müşterinin kontrolünde olmasını ve böylece teknoloji ve endüstri liderlerinin ileri düzeydeki bilgi ve birikimlerinin kendi şirketlerinin bünyesinde kalmasını garanti altına alır.